Kategoriler
Ankara Sanayi Sitesi

Türkiye’nin En Büyük Oto Yedek Parça Firmaları

Türkiye’nin En Büyük Oto Yedek Parça Firmaları hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. En Çok Satılan Araba Parçaları işte detayları.

Türkiye’nin en büyük oto yedek parça firmaları tarafından üretilen otomobil parçaları orijinal veya yan sanayi olarak satışa sunuluyor. Otomobil parçaları endüstrisinin çok büyük bir yelpazesi bulunuyor. Ülkemizde ve yurt dışında yedek parça üreten binlerce firma bulunduğu biliniyor. Aracınızın bakımını veya atölyede bakımını yapmayı planladığınızda, ihtiyacınız olan parçaları bu firmalardan temin edebiliyorsunuz.

Ankara Yıldız Sanayi Sitesi nasıl gidilir?

Araba kullanmak hayatımızı kolaylaştıran bir zorunluluktur, ama aynı zamanda bize zevk ve tutku hissi veren bir hobidir. Unutulmamalıdır ki araba sahibi olmak birçok sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Sürüş güvenliğimizi, can ve mal güvenliğimizi korumak için yedek parçaların da değişmesi gereken parçaları ve periyodik bakımları planlı yapılması gerektiği söyleniyor.

Bazen düzenli bakım sırasında araç parçalarıyla ilgili sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bundan dolayı otomotiv yedek parçalarının düzenli olarak değiştirilmesi, ek otomotiv yedek parçalarının alınması ihtiyacını büyük ölçüde azaltıyor. Bu hassasiyet sizi finansal olarak karlı hale getiriyor ve güvenli sürüş yapmanızı sağlıyor.

Yıldız Sanayi Çıkma Parça

En Çok Satılan Araba Parçaları

Otomotiv sektörünün gelişmesiyle araçlar gün geçtikçe daha karmaşık yapıya sahip oluyor. Araçlar aynı zamanda parça değişikliklerine karşı da daha duyarlı oluyorlar. Bu hassasiyetten ötürü en çok satılan araba parçaları firmalarda kategori halinde bulunuyor. Bu parçalar genel olarak şöyledir;

  • Süspansiyon
  • Frenler
  • Akü
  • Yağ ve yağ filtresi
  • Lastik

En Ucuz Araba Parçaları

Genel olarak Türkiye’deki markaların yedek parça fiyatları daha uygun oluyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta aracının Türkiye’ de üretilip üretilmediği konusu oluyor. Türkiye’ de belirli araçları üretilen firmalar mevcut olduğu biliniyor.

Bu yüzden Türkiye’de otomotiv sektöründe bulunan firmaların bütün araçlarının burada üretilmediğini ve yedek parçalarının firmanın diğer araç parçaları fiyatları ile aynı olmasını beklememek gerektiği biliniyor. Elbette bunlara ek olarak Türkiye’ de üretim yapan farklı firmaların benzer yedek parça kısımlarına sahip olduğu da biliniyor. Ayrıca yurt dışında üretilen araç parçaları ile Türkiye’de üretilen araçların parçaları birbirine inanılmaz derece de uyum sağlayabiliyor. Ayrıca farklı otomotiv gruplarında da benzerlikler gözlemlenebiliyor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Subeyda kuder
Subeyda kuder
8 ay önce

Honda hrv 2017 sol ayna bulunurum elinizde